Poradnie Specjalistyczne Stary szkic

Poradnia Pediatryczna

Naszych najmłodszych pacjentów również otaczamy szeroką opieką medyczną. Oferujemy opiekę pediatryczną dla dzieci zdrowych i chorych, kompleksowy zakres konsultacji specjalistycznych, szeroką diagnostykę laboratoryjną, szczepienia obowiązkowe i zalecane oraz testy alergologiczne.

Nasza przychodnia to miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom. W miłej i ciepłej atmosferze dzieci czują się swobodnie i zapominają o stresie, który towarzyszy im podczas wizyt lekarskich.

Nasz Pediatra:

lek.med.Sylwia Olejnik – Pediatra
specjalista chorób dziecięcych -pediatra
Godziny przyjęć:
pn 15-18
śr 15-18
czw 15-18
pt 15-18


 

PORADNIA INTERNISTYCZNA

Poradnia zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób wszystkich układów i narządów wewnętrznych, min. chorób układu oddechowego, krążenia, pokarmowego, chorób zwyrodnieniowych, przewlekłych typu cukrzyca, astma, nadciśnienie tętnicze, niedokrwistości. Interna to najszersza specjalizacja medycyny, w której zakres wchodzi również profilaktyka chorób, promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej, prawidłowej diety.

Nasz internista:

lek.med.Renata Cedro-Kosela
Internista
Godziny przyjęć:
pn 10-16
wt 8-14
śr 8-14
czw 8-14
pt 8-14


Poradnia Kardiologiczna

W ramach poradni świadczymy konsultacje kardiologiczne. Prowadzimy diagnostykę i leczenie pacjentów z chorobami układu krążenia, min. związanych z nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienną serca, zaburzeniami rytmu serca oraz innymi.

Nasz kardiolog:

lek.med.Alicja Stępień- Wałek Kardiolog
specjalista chorób wewnętrznych-kardiolog
Godziny przyjęć:
Środa 15-18 co drugi tydzień


Poradnia diabetologiczna

Jest to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem cukrzycy i jej powikłań.

Cukrzyca stanowi całą grupę chorób metabolicznych charakteryzująca się hiperglikemią (podwyższonym poziomem cukru we krwi) wynikającą z defektu produkcji lub działania insuliny hormonu wydzielanego przez komórki beta trzustki.

Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych. Specjaliści ASMEDICA zajmują się diagnozowaniem cukrzycy oraz opieką nad pacjentami dotkniętymi chorobą.

Nasz diabetolog:

lek.med.Małgorzata Łazarska – Majsterkiewicz Diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych -diabetolog
Godziny przyjęć:
wt 8-11


Diagnostyka Laboratoryjna

Badania laboratoryjne są ważnym elementem procesu diagnozowania oraz leczenia. W Przychodni ASMEDICA zarówno badania rutynowe jak i wysokospecjalistyczne wykonywane są w pełnym zakresie. W tym obszarze współpracujemy z nowoczesnym laboratorium Diagnostyka

Badania wykonujemy na zlecenia lekarza (usługa obejmuje pakiety medyczne towarzystw ubezpieczeniowych) lub odpłatnie, w przypadku kiedy pacjent na badania zgłasza się bez skierowania. Punkt pobrań jest czynny w poniedziałek, środę i piątek w godz. 8:00-10:00.

Materiał pobierany jest przez wykwalifikowany personel, dlatego nawet bardzo trudne przypadki, jak np. noworodki i osoby starsze nie stanowią dla nas problemu. Na życzenie pacjentów pobieranie materiału wykonujemy również w domu chorego.

Informacje dotyczące zakresu wykonywanych badań laboratoryjnych można uzyskać:

Osobiście w rejestracji ASMEDICA


Szczepienia

Szczepienia są najskuteczniejszą metodą ochrony przed groźnymi chorobami zakaźnymi. Zakres ochrony oraz jej realizacja w dużej mierze zależy od rodziców. Należy pamiętać, że na zdrowie swoje i swoich najbliższych ma wpływ każdy z nas, a szczepienia ochronne to inwestycja na całe lata.

Dokumentem regulującym kwestię szczepień w Polsce jest Program Szczepień Ochronnych PSO. Zawiera on listę szczepień obowiązkowych (bezpłatnych) oraz zalecanych (płatnych). Szczepionkę podaje się w zastrzyku: podskórnie, śródskórnie, domięśniowo lub doustnie w formie zawiesiny. Szczepionka może składać się z jednej lub kilku dawek.

W przypadku kwalifikacji do szczepienia dziecko jest ważone, mierzone i badane. Następnie lekarz zbiera wywiad dotyczący sposobu karmienia, zachowania dziecka, ewentualnych niepokojących objawów i jeśli nie ma przeciwwskazań, kwalifikuje dziecko do zaszczepienia. W trakcie wizyty lekarz przedstawia rodzicowi Program Szczepień Ochronnych i doradza w wyborze odpowiedniej szczepionki.

W przypadku kwalifikacji do szczepienia osób dorosłych, po zebraniu wywiadu, zbadaniu pacjenta oraz doborze właściwej szczepionki, lekarz wystawia kwalifikację na szczepienie.

Program Szczepień Ochronnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych jest aktualizowany każdego roku.

Do grupy szczepień obowiązkowych należą szczepienia przeciwko:

  • gruźlicy
  • błonicy
  • tężcowi
  • krztuścowi
  • polio
  • wirusowemu zapaleniu wątroby typu B
  • zakażeniom HIB
  • odrze
  • śwince
  • różyczce
Szczepienia dzieci zdrowych:
każda środa 8-18
Józefa Szczepańska
Pielęgniarka dyplomowana


Poradnia stomatologiczna

Nasza przychodnia oferuje swoim pacjentom również usługi z zakresu stomatologii ogólnej
lek.stomatolog Agata Frączyk
specjalista I stopnia stomatologii ogólnej
Środy – Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną 503- 179-971